Aktuality - Zákony a legislativa
Nové informace z legislativy a jiných oblastí

RSS: RSS   Navigace: Aktuality » Zákony a legislativa » Nový zákon o autoškolách může platit již od roku 2013

Nový zákon o autoškolách může platit již od roku 2013

31-03-2011 - Zákony a legislativa

V aktuálním zákoně je málo hodin povinných jízd pro řidiče. Ne všem současný počet hodin dostačuje. Problémem je i malá zkušenost nových řidičů s dálnicemi a "špičkou" velkých měst. Ministerstvo dopravy vzhledem k těmto podnětům začína pracovat na novém zákoně o autoškolách.

Nový zákon o autoškolách - trenažér

Nový zákon by měl přinést:

  • Změny v počtu hodin povinných jízd
  • Spřísnění požadavků na poskytování služeb instruktora
  • Spřísnění požadavků na poskytování služeb kontrolního komisaře
  • Spřísnit povinného vybavení autoškol
  • Uzákonění používání trenažéru

Nový zákon o autoškolách by měl začít platit od počátku roku 2013.


Zobrazit všeZobrazit kategoriiZpět

Komentáře

Xixao

To bylo na NATALIi ;)

07-09-2012 08:27:38

Xixao

To je blbost, autoškoly být musí. Stejně jsi na tom byla i ty.. když jsi se učila řídit.

07-09-2012 08:26:52

lucie

NATALIE "udelali by nejlip kdyby zrusily ty debilni autoskoly uplne serou me kdyz jedu autem a oni ti kreteni zrzujou."
A ty jsi jezdila ze začátku jak??Nějak se to naučit musí...To je názor DEBILA!!

05-09-2012 19:44:11

Dezider Turko

Dobrý den toto zděleni pro ministra dopravy Pavla Dobeše:.
Váženy pane ministře i kdyby jste vymyslely ten nejlepší zákon tak v naší republice bude největší úmrtnost na silnicích a to pro zákon o autoškolách.
Proč neuděláte zákon o autoškolách kde žadatele o řidičské oprávnění by musely absolvovat autoškolu minimálně tři měsíce,v dnešní době si myslíte,že žadatel se naučí za jeden měsíc teorii,zákon a praxi ?
V autoškolách je neučí zákon o provozu na pozemních komunikacích údržbu, ale jen testy a proto takový řidič se dostane na křižovatku bez dopravních značek spojenou z kruhovým objezdem,tak zůstane stát a možná,že se mu postavy i vlasy na hlavě.
Spočítejte si to: Jedna mala autoškola s jedním učitelem a zároveň instruktor v jedné osobě má kapacitu 10 žáků v třídě jeden kurz stojí sedm tisíc korun krát deset je 70 tisíc měsíčně krát dvanáct měsíců je 714 tisíc a to už není k zamyšleni za jeden lidsky život? ten stojí jen těch 714 tisíc?
Udělejte to a uvidíte poklesne vše

25-08-2012 15:28:32

Petr Krška

Já spíš nechápu, na co jsou všechny ty skupiny Ř.O., když vyhláška je stejná...tak si udělám snad řidičák a potom jen přezkoušení a jízdy z jiné skupiny ( třeba C, CE, D a tak dále... ) a ne, abych se zbytečně učil to samé jak debil dokola... Potom je člověk nervózní a udělá chybu, tak mu seberou všechny papíry a je v háji. Já bych se třeba potom neměl jak živit.

24-06-2012 08:57:35

Jiří Vodrážka

Nevím,proč v naší zemi stále platí absolutní nula,předpisy se musí dodržet
jenom proto,aby nebyly postihy.V každé civilizované zemi a to i mimo Evropu,to jsem si zjistil platí určitá tolerance sice v každé zemi jiná,ale platí.U nás to ještě v dobách hluboké totality zavedli komunisti po vzoru
Moskvy a hned tak se to nevymítí.

15-12-2011 16:39:00

FRENK

NEMĚLA BY SE ZVEDNOUT POŽAD. NA INSTRUKTORA AS?,UČITELKA V MŠ MÁ VĚTŠÍ VZDĚLÁNÍ NEŽ UČIT. V AŠ...

12-08-2011 00:18:44

Milan

Jo třeba na trenažeru celou autoškolu to zas vymyslel někdo kdo trenažéroval vysokou na zadku.

20-07-2011 22:53:30

natalie

udelali by nejlip kdyby zrusily ty debilni autoskoly uplne serou me kdyz jedu autem a oni ti kreteni zrzujou.

11-07-2011 16:17:10


Nový komentář

Jméno *
E-mail
Komentář *


Uživatelské jméno:

Heslo: